Ülkemizin Akciğeri Kazdağları Tur Programı

KAZDAĞLARI - ALİBEY ADASI - ŞEYTAN SOFRASI 

BOL OKSİJEN...BOL YEŞİLLİK...BOL EFSANE

YÖRÜK KÖYLERİ ile KAZDAĞLARI

KAZDAĞLARI , OKSİJEN ÜRETİM MERKEZİDİR.

KAZDAĞLARI, HOMEROS'A GÖRE "BİN PINARLI ,ÇOK PINARLI,HAYVANI VE BİTKİSİ BOL OLAN YERDİR."

 

 

 

NO                         HAREKET TARİHİ
1- 19 Mayıs 2023 Cuma
2- 03 Haziran 2023 Cumartesi
3- 15 Temmuz 2023 Cumartesi
4- 01 Ekim 2023 Pazar
5- 29 Ekim 2023 Pazar (Cumhuriyet Bayramı)
6- 15 Kasım 2023 Çarşamba
7- 25 Kasım 2023 Cumartesi
Kalkış Yerleri: 05:00 Kuşadası Egemed Polikliniği(Eski Saydam) , 05:30 Söke Tren Garı arkası Tariş Market Önü, 06:15 Aydın Kadın Doğum Hast. Karşısı
PROGRAM
Hasanboğuldu Göleti - Sütüven Şelalesi - Altınoluk Köyü - Alibey Adası

05:00 Kuşadası Egemed Polikliniği(Eski Saydam) , 05:30 Söke Tren Garı arkasındaki Tariş Market Önü, 06:15 Aydın Kadın Doğum Hast. Karşısından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Selçuk - İzmir yol güzegahını takip ederek Menemen taraflarında alacağımız kahvaltımızın ardından Kazdağlarına doğru ilerliyoruz. Kaz Dağları, doğanın içinde zihni ve bedeni arındırmak için gidilebilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır. Türkiye’nin oksijen oranı en yüksek bölgelerinden biri olan Kazdağı Çanakkale ve Balıkesir arasında geniş bir coğrafyaya yayılmıştır. Biga Yarımadası bölgesindeki en yüksek zirveyi de içeren bir sıradağı kapsıyor. İda Dağı olarak da bilinen Kaz Dağları, Yunan mitolojisinde birçok efsaneye konu olmuş. Bilinen tarihi M.Ö. 2000’lere dayanan bu doğa harikası yer, kendine has bitki türleri ile zengin bir floraya ve kırmızı benekli alabalık gibi sadece orada yaşayan canlıları içeren faunaya sahip. Burhaniye Edremit üzerinden Akçay'a ulaşıyoruz ve burada bizi bekleyen minibüslerimizle Hasan Boğuldu göleti ve Sütüveren  Şelalesi'ne doğru hareket ediyoruz.Burada yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında rehberimizden Hasan ile Emine'nin aşk hikayesini dinleyip doğal kekik,bal,dağ çileği alışverişlerimizi yaptıktan sonra aracımızla buluşup Altınoluk Köyü'ne geliyoruz.Altınoluk Köyünde ulu çınar ağaçlarının gölgesinde  ve tam köyün meydanında çaylarımızı içip Atatürk ve İsmet İnönü'nün sohbet eden heykelinin önünde fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Ayvalık'a doğru dönüyoruz ve Alibey Adasına geçiyoruz. Alibey Adası da diğer bir ismi ile Cunda Adası  Ege Denizi'nin en büyük adalarından birisi ve bu Adalar içerisinde büyüklük bakımından 4.sırada bulunanıdır. Alibey Adasın'da (Cunda) alacağımız serbest zamanda eski taş evlerin arasında gezerek Taksiyarhis kilisesi ,güneş saati gezilerimizi tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimizle balık ve meşhur mezelerimizden oluşan menümüzü alıyoruz(extra).Dileyen misafirlerimiz meşhur lokmasından ,sakızlı dondurmasından da tadabilir. En son taş kahvede kahvelerimizi içtikten sonra Ayvalık içinden Çamlık yolundan Şeytan Sofrası'na geçiyoruz. Buradaki muhteşem manzarayı fotoğraflayıp ,keyfini çıkardıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kuşadası'na varışımızda bir daha ki KUŞADASI TOURS seyahatinde buluşabilmek üzere iyi dileklerimizle ayrılıyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Gidiş-geliş ulaşım ve tüm çevre gezileri
 • Rehberlik
 • Tüm otoban ve otopark ücretleri
 • Araç içi ikramlar


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm yemekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Hasan Boğuldu göleti minibüs çıkış ücreti


Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  https://kusadasitours.com.tr/ulkemizin-akcigeri-kazdaglari

  Türkmen Mah. Günhan Arın Bulvarı No:38/C KUŞADASI/ AYDIN
  02566141282 - 05395144898


  Bu çıktı 02.03.2024 07:02 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.