1. Gün: 31.12.2019 SALI...İZMİR HAVALİMANI - TRABZON HAVALİMANI - BATUM

31 Aralık 2019 Salı sabahı saat 04:30 da ( Bizimle transfer yapacak olan misafirlerimizi de saat 03:00 de Kuşadası Egemed Polikliniği ; 03:30 da alıyoruz ) İzmir Havalimanında buluşarak Pegasus Havayollarına ait olan 06:00 da kalkacak olan Pegasus Havayollarına C.IN işlemlerimizi yaptıkdan sonra uçağımıza biniyoruz ve 07:50 de Trabzon Havalimanına iniyoruz.Valizlerimizi aldıktan sonra rehberimizin önereceği yerde alacağımız kahvaltı molamızın ardından ATATÜRK KÖŞK'üne hareket ediyoruz.Avrupa ve Batı Rönesans mimarisinin etkilerini taşıyan ve gösterişli Avrupa simgeleri kullanılan bina, 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık ev olarak yaptırılmıştır. Köşkün giriş katında oturma odası, dinlenme odası, yemek odası ve misafir odası bulunmaktadır. Birinci katta çalışma odası, büyük yatak odası, bekleme odası ve toplantı odası vardır. İkinci katta ise iki küçük oda mevcuttur. Atatürk Köşkünü gezip fotoğraf çekimlerimizi yaptıkdan sonra meşhur Trabzon kazaziyesi ve hasırı hakkında bilgi alıp alışverişlerimizi yaptıkdan sonra Sarp Sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Yomra - Arsin - Araklı - Of - Rize - Arhavi - Hopa yol güzergahını takip ederek sınır kapısına geliyoruz. Burada gümrük geçiş işlemlerimizi yaptıkdan sonra Batum da aracımızla yapacağımız panaromik turun ardından rehberimiz eşliğinde yürüyerek Batum Bulvarı , Avrupa Meydanı Media Anıtı , Poseidon Heykeli , Piazza Meydanı , Ali ve Nino göreceğimiz gezeceğimiz yerler arasında. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Odalarımızda istirahat ettikden sonra 2020 ye HOŞGELDİN demek için hazırlanıyoruz ve yılbaşı galamız için New Ship Resaturanta hareket ediyoruz. Kafkas gösterileri , havai fişekler eşliğinde 2020 yi karşılıyoruz.Konaklama Batum 5* INTOURİST Otelde https://www.intouristpalace.com/

NEW SHİP RESTAURANT da GALA YEMEĞİ MENÜSÜ

Sezar Salata + Yeşillik Tabağı + Karışık patlıcan tabağı+ Karışık gürcü peynir tabağı + Cevizli Patlıcan + Tavuk Salata + Mexican Patates +Mantar Güveç Imeruli Hacapuri + Salxino ( guvecte et ve tavuk ) + Et şiş + Tavuk Şiş + Sebzeli Dana Eti + Mısır Ekmeği +Tkemali Sos + Sadzabeli Sos                           Meyve + Tatlı + Limonata + Su + Ekmek + Seçmeli limitli Alkol ( 2 kişiye 1 şişe sarap veya kişi bası 20 cl rakı veya 50 cl vodka )


2. Gün: 01.01.2020 ÇARŞAMBA.... MUSMUTLU YENİ YILIN İLK GÜNÜ

Bugün 2020 yılımızın ilk günü. Sağlık , huzur , başarı dolu keyifli,musmutlu bir yıl dileriz. Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından bugün serbest günümüz. Dileyenili misafirlerimiz bugün muhteşem Batum sahilinin keyfini sğrebilir , teleferik ile çıkarak panaromik Batum manzarasını seyredebilir ,Gürcü Alfabe kulesine çıkarak orada yemeklerini yiyebilir. Akşam konaklama 5* Intourist Otelde


3. Gün: 02.01.2020 PERŞEMBE.... BOTANİK PARKI - MAKHUNETSİ ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rehberimizle buluşarak Botanik Parkına gidiyoruz.

Batum Şehir merkezine 9 kilometre mesafedeki Batum Botanik Parkı (Batumi Botanical Garden), Karadeniz kıyısında, Mtsvane Kontskhi Bölgesi’nde bulunuyor.108,7 hektarlık bir alanda kurulu.Batum-Botanik-BahcesiBahçenin kurulmasında büyük emeği bulunan Rus Botanikçi Andrey Nikolayevich Krasnov, uluslararası camiadan bilim insanları ile görüşmeler yaparak tohum ve bilgi alışverişinde bulunmuş. 3 Kasım 1912’de resmen açılan botanik parkın düzenlenmesinde Krasnov’a Fransız D’Alphonse ve Gürcü Iason Gordeziani yardım etmiş.Batum Botanik Parkı’nın içerisinde 5,000’i aşkın bitki türü bulunuyor. Kafkasya’ya özgü yarı tropik bitkilerden Yeni Zelanda, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Anadolu, Uzak Asya, Meksika, Avustralya, Himalayalar ve Akdeniz bitkileri de parkta görülebiliyor. 2,000’in üzerinde ağaç ve odunsu bitki ile 1,200 civarında gül türü parkı rengarenk bir görsel şölene dönüştürüyor. Giriş ücretini ödedikten sonra rehberimiz eşliğinde Botanik Parkını keyifle gezip fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Ardından Çoruh nehri ve Acara suyunun buluştuğu bölgede olan Mankhuntseti Şelalesine gidiyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi yapıp bal alışverişlerimizi de yaptıkdan sonra şehir merkezine geri dönüyoruz ve serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin önerdiği yerde akşam yemeği alabilirler. Konaklama 5* INTOURİST Otelde

2006 yılından bu yana bağımsız bir enstitü tarafından yönetilen botanik bahçesinde bilimsel araştırmalar da gerçekleştiriliyor.


4. Gün: 03.01.2020 CUMA.... AYDER YAYLASI - TRABZON MERKEZ

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından çğle saatlerine doğru sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Sınır kapısında Türkiye için geçiş işlemlerimizi yaptıkdan sonra Ardeşen den fırtına deresini takip ederek Ayder yaylasına çıkıyoruz.Kaplıcası , doğal güzelliği , ahşap binaları ve yeşilliği ile bizleri büyüleyen Ayder bu seferde kar ile kaplı manzarası ile bizleri büyüleyecek.Dileyen misafirlerimiz naylonlar ile kayabilirler.. Bol bol fotoğraf çekimlerimizi yaptıkdan sonra Akçaabata geçiyoruz ve akşam yemeği olarak Akçaabat da meşhur Akçaabat köftesinin tadına baktıkdan sonra Sun Express Havayollarına ait olan 22:05 de kalkacak olan Trabzon - İzmir uçağına C.IN işlemleri için saat 20:30 da havalimanında oluyoruz. İzmir'e 00:15 de iniş yapacak olan uçağımızda valizlerimizi aldıktan sonra önümüzdeki yeni yılımızda bir dahaki KUŞADASI TOURS seyahatinde buluşmak üzere iyi dileklerimizle ayrılıyoruz. ( Bizimle transfer yapacak olan misafirlerimizi , dönüşlerinde de yine aynı noktalarda aldığımız noktalarda indiriyoruz ) 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir - Trabzon ; Trabzon - İzmir uçak biletleri
 • Batum 5* INTOURİST OTEL'de 3 gece konaklama
 • Otelimizde 3 sabah kahvaltısı
 • New Ship Restaurant da canlı müzik ve kafkas gösterileri eşliğinde yılbaşı gala yemeği
 • Tüm turlar
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kuşadası - İzmir; İzmir Kuşadası havalimanı transferi (Kişi başı gidiş-dönüş 70 TL )
 • Oteldeki sabah kahvaltıları ve New Ship Restaurant da yılbaşı gala yemeği hariç tüm yemekler
 • Yurtdışı çıkış harcı ( Kişi başı 50 TL )
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri ( Botanik Parkı vb..)
 • 65-80 yaş üzeri misafirlerimiz için eksüprim sigorta ücreti olarak 25 TL fark alınır

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  31 Aralık
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  31.12.20192175.00 TL
  1975.00 TL
  2799.00 TL
  2599.00 TL
  -0 - 2 Yaş 200.00 TL
  3 - 6 Yaş 999.00 TL
  7 - 12 Yaş 1549.00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

   

  1. Tura katılacak misafirlerimizin pasaport bitiş sürelerinin tur bitiş tarihinden önce minimum 6 aylık süresi olmalıdır
  2. Ülke kapı gümrüklerinde gümrük müdürünün veya polis memurunun kişiyi kabul etmeme durumundan KUŞADASI TOURS sorumlu değildir
  3. Seyahat güzergahında bulunan bölgelerde herhangi bir olağanüstü durumdan dolayı otoriteler tarafından izin verilmeyen bölgelere gidilemeyebilir. Bundan KUŞADASI TOURS sorumlu değildir.
  4. 18 yaş altı çocukların anne ve babası veya bir tanesi yanında yoksa tur boyunca muvaffakatnamelerinin yanınada olamsı gerekmektedir.
  5. Otellerde 3 kişilik odalarda 3 tek yatak olabileceği gibi 3.cü yatağın açma - kapama yatak şeklinde olma ihtimali de vardır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda alırken bunu ve oda oda sıkışıklığını kabul etmiş demektir.
  6. Tüm misafirlerimiz tura başlangış anında alındıkları noktalarda tur bitiminde indirme yapılacaktır.Dönüş güzergahında misafirlerimiz alındıkları nokta haricinde başka bir noktada indirme yapılamayacaktır.
  7. Tüm yolculuk boyunca Emniyet Kemeri takma zorunluluğu vardır. Kurallara uyulmaması halinde KUŞADASI TOURS'un herhangi bir sorumluluğu yoktur. Kesilen ceza kişiye aittir 
  8. Turlarımızda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre ve rezervasyon esnasında verilmektedir. Tur boyunca koltuk kaydırma sistemimiz bulunmamaktadır.
  9. Araç içi ikramlarımız yol durumuna göre dağıtılmaktadır. Virajlı ve zorlu yollarda o gün için ikram yapılamayabilir
  10. Yurtdışı turlarımızda su ikramı kişiye günde 0.5 lt. şeklindedir.
  11. Tur boyunca yanınızda hava şartlerina göre bir ceket , şemsiye , şarj aleti , fotoğraf makinesi , ilaç vb. gibi heran ihtiyacınız olacak olan eşyalarınızı küçük bir çanta ile araç içine almanızı rica ederiz. Valizlerimiz sabah bagaja yerleştikden sonra bri daha akşam otelde indirilecektir. 
  12. Tur boyunca yanınıza rahat ayakkabı ve kıyafetler almanızı tavsiye ederiz
  13. Turun gerçekleşmesi için yeterli katılımcı sağlanmadığı takdirde KUŞADASI TOURS turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda tüm ödeme yapmış olan misafirlerimize ödedikleri ücret , ödeme yapıldığı şekilde iade edilecektir
  14. Tur bedelini kredi kartı ile yapmış olan misafirlerimiz kendi istekleri ile tur başlangıcından belli bir süre önce yapacakları iptallerinde para iadesi yapılacağı zaman bankanın kurumumuzdan kesmiş olduğu komisyon oranı düşülüp o şekilde iade yapılacaktır.

  2.İptal Şartları

   HİZMET REZERVASYON/ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  1- TARAFLAR

  İşbu Sözleşme, ASTA SEYAHAT ACENTECİLİĞİ TURİZM DANIŞMANLIK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.(Bundan böyle KUŞADASI TOURS olarak anılacaktır.) ile hizmeti satın alan MÜŞTERİ arasında akdedilmiştir.

  2- KONU

  İşbu Sözleşme, sözleşme'nin eki ve ayrılmaz parçası olan Voucher, Tur Programı ve Alındı Belgesi'nde belirtilen hizmetleri kapsar.

  3-GENEL HÜKÜMLER

  MÜŞTERİ, işbu Sözleşme konusu hizmetin nitelikleri, satış bedeli ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin ön bilgiler içeren broşürü okuyup bilgi sahibi olduğunu; yurtdışı konaklamalarında pasaportunu, geçerli vizesini ve nüfus cüzdanını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanını yanında bulunduracağını, pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya MÜŞTERİ'nin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, vize eksikliği, , konsolosluktan ret gelmesi, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkışının engellenmesi veya Türkiye'den çıkış yapılan ülkede pasaport, vize ve benzeri muamele eksiklikleri ve/veya aykırılıkları nedeniyle ülkeye girişin engellenmesi durumunda KUŞADASI  TOURS'un hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu doğmayacağını ve vize çıkmaması durumunda ücret iadesinin olmayacağını; bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MÜŞTERİ yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, tur esnasında kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan KUŞADASI TOURS'un veya çalışanlarının hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, belirtilen nedenlerle KUŞADASI TOURS'a ve/veya KUŞADASI TOURS çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını; işbu Sözleşme'nin imzası ile konaklayacağı tesisin ve seyahat edeceği aracın tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlü olduğunu; rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmetle ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını, aksi halde KUŞADASI TOURS'un Sözleşme konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle MÜŞTERİ'nin iade hakkının bulunmadığını; MÜŞTERİ'nin işbu Sözleşme konusu Paket Tur kapsamı dışında alacağı ekstra yiyecek-içecek, kişisel harcamalar ve program dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelinin kendisi tarafından ödeneceğini; ifa edilen hizmetin ayıplı olduğundan bahisle hizmeti kullanmayı sonlandırması halinde işbirliği yapma ve özenli davranma borcu gereği KUŞADASI TOURS yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildireceğini, aksi halde hizmeti alıp kullanmış addolunacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)in bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. KUŞADASI TOURS, broşürde belirtilen bilgiler ile işbu Sözleşme'de düzenlenen hususların paralel olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. KUŞADASI TOURS'un Sözleşme'yi kısmen veya tamamen ihlal etmesi halinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır. KUŞADASI TOURS'un ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı ve hasarı durumlarında; MÜŞTERİ'nin KUŞADASI TOURS'a kayıp veya hasar tutanağı düzenlettirmesi koşuluyla, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıflı özellikleri gözetilmeksizin, hizmet bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının ½'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak KUŞADASI TOURS tarafından MÜŞTERİ'ye ödenir. KUŞADASI TOURS, kendisine yazılı olarak kıymetleriyle birlikte deklare edilerek teslim edilmiş eşyanın kaybolmasından, çalınmasından veya hasarından en çok ulaşım bedeli kadar sorumludur. KUŞADASI TOURS, hizmetin başlamasından sonra oluşan mücbir sebep hali ya da MÜŞTERİ'nin veya üçüncü kişinin sorumlu olduğu ya da hava/kara taşıyıcısının kusur veya ihmalinden kaynaklanan haller dışında, işbu sözleşme kapsamındaki hizmeti aksatan her türlü sebepten sorumludur. KUŞADASI TOURS sorumluluğu dâhilindeki hallerde, MÜŞTERİ aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümleri uyarınca, MÜŞTERİ'ye bedel iadesi veya ikame hizmet sunumu şeklinde tazmin edebilir. Ek veya ikame hizmetlerin, MÜŞTERİ tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması MÜŞTERİ'nin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

  4.HİZMET BEDELİ VE CAYMA HAKKI

  Sözleşme bedeline Rezervasyon Belgesi'nde (Bundan böyle Voucher şeklinde anılacaktır.) belirtilen tüm hizmetler dâhildir. Bunlar haricindeki hizmetler ekstra ücrete tabiidir. Kayıt anında yurtdışı hizmet bedelinin en az %35'i, bakiyenin ise hizmetin başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilememesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek hizmet bedelinin %35'i cayma tazminatı olarak MÜŞTERİ'ye fatura edilir. Kayıt anında yurtiçi hizmet bedelinin en az %35'i, bakiyenin ise satış tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde, otele giriş tarihi 7 gün ve daha az ise rezervasyon anında ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek bedelin %35'i cayma tazminatı olarak MÜŞTERİ'ye fatura edilir. Erken rezervasyon yoluyla hizmet satın alan MÜŞTERİ, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür. Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin, hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemenin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek hizmet bedelinin %35'i cayma tazminatı olarak MÜŞTERİ'ye fatura edilir.

  İşbu sözleşmenin konusu, ACENTE'nin TÜKETİCİ'ye internet sitesinden elektronik ortamda satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 4077 Sayılı TÜKETİCİ'nin Korunması Hakkında Kanun - Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. TÜKETİCİ, sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ACENTE, sözleşme konusu hizmetin ayıplı olması nedeniyle TÜKETİCİ'ye karşı sorumludur.

  Sözleşme konusu işin iflasından sonra MÜŞTERİ'nin Sözleşme bedelini ödemek için kullandığı kredi kartının KUŞADASI TOURS'un kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması iddiası ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini KUŞADASI TOURS'a ödememesi halinde MÜŞTERİ, itiraz edilen hizmet bedelinden ve her türlü zarardan rezervasyon tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte sorumlu olacaktır.

  5.MÜCBİR SEBEP, FESİH VE DEVİR

  KUŞADASI TOURS'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde KUŞADASI TOURS, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri MÜŞTERİ'ye iade eder.

  Sözleşme'nin feshi, kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması, KUŞADASI TOURS her türlü özeni göstermiş olmasına rağmen hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil eden, olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar kara, hava ve deniz taşıyıcılarından kaynaklanan sebepler vb. mücbir sebeplerden ötürü Sözleşme'nin KUŞADASI TOURS tarafından feshi halinde MÜŞTERİ'nin tazminat hakkı doğmaz.

  MÜŞTERİ'nin (özel ürünler hariç olmak üzere) Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 15 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

  MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını KUŞADASI TOURS'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin erken rezervasyon gibi özel ürünlerde, Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 60 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, MÜŞTERİ'ye o ana kadar ödediği ücretin tamamı iade edilir. MÜŞTERİ, Sözleşme'yi 59-31 gün öncesine kadar feshederse hizmet bedelinin %25'ini, 30-15 gün öncesine kadar feshederse %50'sini, 14-7 gün öncesine kadar feshederse %75'ini, 7 günden az bir süre kala feshederse tamamını KUŞADASI TOURS'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü T.C. devlet hastanelerinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnasıdır.

  MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar hizmeti istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel KUŞADASI TOURS'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda KUŞADASI TOURS, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  KUŞADASI TOURS, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında KUŞADASI TOURS hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedelini iade alma hakkına sahiptir.

  6.-SAİR HÜKÜMLER

  Hizmetin Paket Tur olması halinde, Paket Turun eksik ya da hiç verilmemesi halleri 1618 sayılı Yasa'nın 12. Maddesi gereğince sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı, Paket Tur bedeli kadardır. MÜŞTERİ, dilerse masrafı kendisine ait olmak üzere Paket Tur ve/veya konaklama hizmeti başlamadan evvel, kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir.

  İşbu Sözleşme'nin bir veya birden fazla maddesinin herhangi bir nedenle geçersiz sayılması halinde, Sözleşme'nin diğer hükümleri bu geçersizlikten etkilenmeyecek ve yürürlükte kalacaktır.

  MÜŞTERİ, ASTA SEYAHAT ACENTECİLİĞİ TURİZM DANIŞMANLIK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.'nin işletmekte olduğu markalar ve tedarikçileri ve işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; tarafına bilgilendirme yapılmasına onay vermektedir. MÜŞTERİ, verdiği onayı isteyeceği herhangi bir kanaldan iptal etmek isterse KUŞADASI TOURS bilgilendirmeyi sonlandıracağını taahhüt eder.

  İşbu Sözleşme'nin ifasından doğan her türlü uyuşmazlıkta Türk Hukuku uygulanacak ve İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

  Altı (6) madde üç (3) sayfadan ibaret işbu Sözleşme taraflarca detaylı olarak müzakere edilerek iki (2) nüsha halinde imzalanmış olup, imza tarihinde yürürlüğe girecektir.

  ASTA SEYAHAT ACENTECİLİĞİ TURİZM DANIŞMANLIK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ

  3.Vize Bilgileri