1. Gün: 20 EYLÜL CUMA 2019

Cuma sabahı aracımız saat 06:00 da Kuşadası Saydam Poliklinik önünden, 06:30 de Söke tren garı önünden hareket edecektir. Uçağımız Pegasus Hava yolları ile saat 09:45 de İzmir Adnan Menderes Havaalanından kalkacak, 11:25 de Elazığ' a inecektir. Elazığa indikten sonra öğle yemeğimiz için Harput' a gidiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Harput' u gezmeye başlıyoruz.İlk olarak iç kalenin içinde yer alan Harput Ulu Camii' yi görüyoruz. 1156 yılında inşaa edilen bu camimiz hala ibadete açıktır ve en önemli özelliği ise minaresinin sağ tarafa doğru eğik olmasıdır. Burayı gezerek rehberimizden bilgi aldıktan sonra, Arap Baba Türbesi ve Mescidini geziyoruz. Arap Baba Efsanesini de rehberimizden dinledikten sonra serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Elazığ Belediyesinin desteği ile açılan Harput El işi Göz Nuru Çarşısını gezebilirler.Burada hem Elazığ kültürü tanıtılıyor, hem de ev hanımlarının geçim kaynağı olmuştur.  Sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.Windy Hill Hotel

http://www.windyhillhotel.com.tr/


2. Gün: 21 EYLÜL CUMARTESİ 2019

Cumartesi sabahı otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Tunceli' ye doğru yola çıkıyoruz. Geçmişi çok eski çağlara uzanan ve pek çok aydın yetiştirmiş ola bu kadim kentte küçük bir şehir turu yapıyoruz. Kentin Munzur Nehri ile iç içe geçen manzarasını kuş bakışı seyretmek için DÜLDÜL Tepesine çıkıyoruz.Daha sonra CEM EVİ' ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizde bilgi aldıktan sonra Munzur Vadisi Milli Parkına gidiyoruz. Rehberimiz ile birlikte geziyor ve bilgi alıyoruz. Meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur Nehrinin eşlik ettiği Milli Parkta bol bol fotoğraf çekimi yapıyoruz.Günümüzde hala kutsal sayılan Munzur, Fırat' ın beslendiği gizli kaynaktır ve pek çok efsaneye konu olmuştur. İbrahim Peygamber ve çobanı Munzur, ak koç, kara koç hikayeleri Semavi Dinlere uzanırken, Munzur' un bastığı yerin bağrından fışkıran beyaz köpüklü sular, Zerdüşt inanışlarda Anahita' nın beslediği süt pınarlarına dönüşür! Yaşamın ve "aşkın kaynağı"olan bu Tanrıça' nın, Munzur gözelerinin bulunduğu yeri mekan tuttuğu söylenir..." Munzur Vadisi Mill Parkı" gölleri, Ovacık ilçe düzgünlüğündeki gözeler, kanyonlar, vadi boyunca dökülen şelaleleriyle inanılmaz güzelliktedir...1971 yılında Milli Park olan " Munzur Vadisi Jeopark Alanı" nın UNESCO Küresel Jeopark Ağı Listesine önerilmesi için çaba gösteriliyor. Son verilere göre, Milli Parkta tespit edilen 1600 bitki türünden 276' i endemiktir. Başka hiçbir yerde bulunmayan bu endemik bitkiler arasında ; Çan Çiçeği, Erzincan Kirazı, Binbirdelikotu, Munzur Kekiği,Munzur Düğün Çiçeği, Dağçayı, Munzur Dağı Oltuoto, Menkşe ve sarımsağın atası olarak kabul edilen tek dişli Tunceli Sarımsağı sayılabilir.Fauna konusuna gelince; Özellikle çengel boynuzlu dağkeçisi ve sakallı akbab Munzur Vadisinde yabanıl yaşamın özgün sakinleridir.

Ovacık ilçesine, sonra milli parka asını veren, MUNZUR GÖZELERİ' ne gidiyoruz. Çevreyi gezmek ve fotoğraf çekmek için 1 saat kadar serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, bu eşsiz coğrafya içindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. Munzur ve Pülümür çaylarının birleştiği yerde bulunan kutsal ziyaretgah GOLA CETU hakkında bilgi alıyoruz.  Sonrasında konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi dışarıda alıyoruz. 

http://www.grandsarogluhotel.com/


3. Gün: 22 EYLÜL PAZAR 2019

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Tunceli' den ayrılıyoruz. Pülümür vadisi üzerinden, SALÖRDEK YAYLASI na gidiyoruz. Orman ve dağların renk muhteşem renk cümbüşünü görüyoruz.Yaylada yaklaşık 1- 1,5 saatlik bir serbest zaman ardından Erzincan'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde GİRLEVİK ŞELALESİ' ni görüyoruz.Burası hakkında bilgi aldıktan sonra ve bol bol fotoğraf çekimi yaptıktan sonra Erzincan' dan ayrılmadan Erzincan Terzi Baba Camii' de görüyoruz. Türkiye' nin bir kubbe altında en çok insan bulundurabilen camiisidir. Bu modern mimariyi görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra Kemaliye' ye doğru yola çıkıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde oluyor. KEMALİYE BOZKURT OTEL.


4. Gün: 23 EYLÜL PAZARTESİ 2019

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından yürüyerek Kemaliye şehir turumuza başlıyoruz. Özlem ve hasretin dile geldiği Mani yolunu geziyoruz. Kadınların gurbete giden eşleri için söyledikleri dizeler mani yolunda direklere asıldı. Mani yolunda sergilenen bu manileri okuyarak yolda yürüyoruz. Geleneksel evler, kapı tokmakları, su değirmeni, şairler caddesi...Evliya Çelebi Kemaliye' den "Meyvelerle dolu, bağ bahçe bir kasaba" diye bahseder Seyahatnamesinde. Kemaliye, kısa adı ÇEKÜL olan, Çevre ve Kültür Değerleini Koruma ve Tanıtma Vakfı' nın "7 Bilge - 7 Kent " projesi kapsamında. Ayrıca doğal - tarihi - kültürel özellikleri ve mimari dokusuyla UNESCO dünya mirasına aday gösterildi. Günümüzde raftingden dağcılığa her türlü doğa sporunun yapılabildiği, okuma yazma oranı Türkiye ortalamasından yüksek olan Kemaliye, mimarisiyle de özgün bir kentsel peyzaj sergiliyor. Kemaliye' ye kadar gelmişken Lökhaneyi de geziyoruz. Erzincan' ın Kemaliye ilçesinde yapılan ve geçimişte saray sofralarının vasgeçilmez lezetleri arasında yer aldığı lök tatlısının tadına da bakıyoruz. Kemaliye' nin 300 yıllık lezzeti olan lök tatlısının yapılışı ve tarihi hakkında da bilgi aldıktan sonra otobüsümüz ile buluşarak Erzincan' ın Kemaliye ilçesine bağlı Apçağa köyü doğu Anadolu' nun en çok turist çeken köyü haline geldi günümüzde. Bunun sebebi ise; Munzur Dağının eteklerinde yer alan bu köyün koruma altına alınan 200-300 yıllık ahşap evleridir. Ahmet Kutsi Tecer'in orda bir köy var, uzakta, Oköy bizim köyümüzdü. Gezmesek de, tozmasak da / O köy bizim köyümüzdür şiiri bu köyde bestelenmiştir. Rehberimizden buranın tarihi hakkında da bilgi aldıktan ve bu şirin köyde bol bol fotoğraf çekimi yaptıktan sonra Fırat nehrini de panaromik olarak görerek Malatya' ya doğru yola çıkıyoruz. Akşamüstü varacak olduğumuz Malatya' da akşam yemeğimizi aldıktan sonra 21:45 de kalkacak olan uçağımıza yetişmek için havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Uçağımız Sun express havayolu ile 21:45 de kalkacak, 23:35 de İzmir Havaalanına iniyor. Güzel dileklerimiz ile ayrıldıktan sonra bir sonrak KUŞADASI TOURS seyahatinde buluşmak üzere ayrılıyoruz. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Kuşadası - İzmir - Kuşadası transfer
 • Pegasus Havayolları ile İzmir - Elazığ uçak bileti 
 • Sun Express Hava Yolları ile Malatya - İzmir uçak bileti
 • 1 gece Elazığ Windy Hill Hotelde yarım pansiyon konaklama
 • 1 gece Tunceli Şaroğlu Otelde oda + kahvaltı konaklama
 • Tunceli' de alınacak olan yöresel akşam yemeği
 • 1 gece Kemaliye Bozkurt Otelde yarım pansiyon konaklama
 • Rehberlik
 • Tüm otoban ve otopark ücretleri
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel dışında alınacak olan tüm yiyecek ve içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş üzeri misafirlerimize +25 tl süprim farkı ücretİ

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  • Turumuz esnasında yanınızda mutlaka bir sırt çantası bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Fotoğraf makinesi , şarj aleti , ilaç , şal , mont , şemsiye vb. gibi heran ihtiyacımız olabilecek eşyalarımızı valize koymamamızı yanımıza küçük bir çanta içerisine almanızı rica ederiz. Valizler sabah araç bagajına konduktan sonra bir daha otelde indirilecektir.Bunun nedeni valiz kaybetme olasılığını ortadan kaldırmak ve valizlerin i.erisindeki eşyalara zarar vermemek içindir.
  • Turumuzda koltuk numaraları rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Aracımız da hergün sıra kaydırma sistemi yoktur .
  • Erken rezervasyon bitim tarihinden sonraki kayıtlarda erken rezervasyon fiyatı uygulanmaz
  • Tüm misafirlerimiz turumuzun bitiminde alınma noktalarına bırakılacaktır. Lütfen farklı noktalarda inmek için teklifde bulunmamanızı rica eder ve bu anlayışınız için teşekkür ederiz.
  • Tüm turumuz boyunca seyir halindeyken araç içinde EMNİYET KEMERİ takma zorunluluğu vardır. Bu kurala uymayan misafirlerimiz trafik kontrolü sırasında herhangi bir cezai işlemde kesilen ceza kişiye aittir .
  • Hava şartları , toprak kayması , vb. gibi olağanüstü durumlardan dolayı otele geç giriş yapılması durumunda KUŞADASI TOURS sorumlu değildir
  • Oteller bölgeye göre değişiklik gösterilmektedir. Konaklama yapılan şehrin yapısına uygun otellerde konaklanılır. Bundan KUŞADASI TOURS sorumlu tutulamaz. 
  • Üç kişilik odalarda 3. yatak katlamalı yatak olabiliyor ve misafirimiz 3 kişilik oda tercihi yaparken üçüncü yatağın katlamalı yatak çıkma ve oda darlığı problemlerini kabul etmiş olur.
  • Gidilen bölgedeki otoriteler..polis..gibi resmi güvenlik görevlileri tarafından yasaklanan ve giriş yapılamayan bölgelere gidilememesinden KUŞADASI TOURS sorumlu tutulamaz
  • Yeterli sayıda katılım olmadığı takdirde KUŞADASI TOURS turu iptal etme hakkına sahiptir . Böyle bir durumda alınan ödemeler , alınma şekillerine göre iade yapılacaktır.
  • Kredi kartı ile tek çekim olarak yapılan tur ödemelerinde misafirimizden kaynaklanan herhangi bir iptal durumunda para iadesi bankaya ödenen komisyon oranı düşülerek iade yapılacaktır

  2.İptal Şartları

  HİZMET REZERVASYON/ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  1- TARAFLAR

  İşbu Sözleşme, ASTA SEYAHAT ACENTECİLİĞİ TURİZM DANIŞMANLIK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.(Bundan böyle KUŞADASI TOURS olarak anılacaktır.) ile hizmeti satın alan MÜŞTERİ arasında akdedilmiştir.

  2- KONU

  İşbu Sözleşme, sözleşme'nin eki ve ayrılmaz parçası olan Voucher, Tur Programı ve Alındı Belgesi'nde belirtilen hizmetleri kapsar.

  3-GENEL HÜKÜMLER

  MÜŞTERİ, işbu Sözleşme konusu hizmetin nitelikleri, satış bedeli ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin ön bilgiler içeren broşürü okuyup bilgi sahibi olduğunu; yurtdışı konaklamalarında pasaportunu, geçerli vizesini ve nüfus cüzdanını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanını yanında bulunduracağını, pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya MÜŞTERİ'nin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, vize eksikliği, , konsolosluktan ret gelmesi, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkışının engellenmesi veya Türkiye'den çıkış yapılan ülkede pasaport, vize ve benzeri muamele eksiklikleri ve/veya aykırılıkları nedeniyle ülkeye girişin engellenmesi durumunda KUŞADASI  TOURS'un hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu doğmayacağını ve vize çıkmaması durumunda ücret iadesinin olmayacağını; bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MÜŞTERİ yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, tur esnasında kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan KUŞADASI TOURS'un veya çalışanlarının hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, belirtilen nedenlerle KUŞADASI TOURS'a ve/veya KUŞADASI TOURS çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını; işbu Sözleşme'nin imzası ile konaklayacağı tesisin ve seyahat edeceği aracın tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlü olduğunu; rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmetle ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını, aksi halde KUŞADASI TOURS'un Sözleşme konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle MÜŞTERİ'nin iade hakkının bulunmadığını; MÜŞTERİ'nin işbu Sözleşme konusu Paket Tur kapsamı dışında alacağı ekstra yiyecek-içecek, kişisel harcamalar ve program dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelinin kendisi tarafından ödeneceğini; ifa edilen hizmetin ayıplı olduğundan bahisle hizmeti kullanmayı sonlandırması halinde işbirliği yapma ve özenli davranma borcu gereği KUŞADASI TOURS yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildireceğini, aksi halde hizmeti alıp kullanmış addolunacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)in bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. KUŞADASI TOURS, broşürde belirtilen bilgiler ile işbu Sözleşme'de düzenlenen hususların paralel olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. KUŞADASI TOURS'un Sözleşme'yi kısmen veya tamamen ihlal etmesi halinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır. KUŞADASI TOURS'un ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı ve hasarı durumlarında; MÜŞTERİ'nin KUŞADASI TOURS'a kayıp veya hasar tutanağı düzenlettirmesi koşuluyla, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıflı özellikleri gözetilmeksizin, hizmet bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının ½'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak KUŞADASI TOURS tarafından MÜŞTERİ'ye ödenir. KUŞADASI TOURS, kendisine yazılı olarak kıymetleriyle birlikte deklare edilerek teslim edilmiş eşyanın kaybolmasından, çalınmasından veya hasarından en çok ulaşım bedeli kadar sorumludur. KUŞADASI TOURS, hizmetin başlamasından sonra oluşan mücbir sebep hali ya da MÜŞTERİ'nin veya üçüncü kişinin sorumlu olduğu ya da hava/kara taşıyıcısının kusur veya ihmalinden kaynaklanan haller dışında, işbu sözleşme kapsamındaki hizmeti aksatan her türlü sebepten sorumludur. KUŞADASI TOURS sorumluluğu dâhilindeki hallerde, MÜŞTERİ aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümleri uyarınca, MÜŞTERİ'ye bedel iadesi veya ikame hizmet sunumu şeklinde tazmin edebilir. Ek veya ikame hizmetlerin, MÜŞTERİ tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması MÜŞTERİ'nin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

  4.HİZMET BEDELİ VE CAYMA HAKKI

  Sözleşme bedeline Rezervasyon Belgesi'nde (Bundan böyle Voucher şeklinde anılacaktır.) belirtilen tüm hizmetler dâhildir. Bunlar haricindeki hizmetler ekstra ücrete tabiidir. Kayıt anında yurtdışı hizmet bedelinin en az %35'i, bakiyenin ise hizmetin başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilememesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek hizmet bedelinin %35'i cayma tazminatı olarak MÜŞTERİ'ye fatura edilir. Kayıt anında yurtiçi hizmet bedelinin en az %35'i, bakiyenin ise satış tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde, otele giriş tarihi 7 gün ve daha az ise rezervasyon anında ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek bedelin %35'i cayma tazminatı olarak MÜŞTERİ'ye fatura edilir. Erken rezervasyon yoluyla hizmet satın alan MÜŞTERİ, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür. Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin, hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemenin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek hizmet bedelinin %35'i cayma tazminatı olarak MÜŞTERİ'ye fatura edilir.

  İşbu sözleşmenin konusu, ACENTE'nin TÜKETİCİ'ye internet sitesinden elektronik ortamda satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 4077 Sayılı TÜKETİCİ'nin Korunması Hakkında Kanun - Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. TÜKETİCİ, sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ACENTE, sözleşme konusu hizmetin ayıplı olması nedeniyle TÜKETİCİ'ye karşı sorumludur.

  Sözleşme konusu işin iflasından sonra MÜŞTERİ'nin Sözleşme bedelini ödemek için kullandığı kredi kartının KUŞADASI TOURS'un kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması iddiası ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini KUŞADASI TOURS'a ödememesi halinde MÜŞTERİ, itiraz edilen hizmet bedelinden ve her türlü zarardan rezervasyon tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte sorumlu olacaktır.

  5.MÜCBİR SEBEP, FESİH VE DEVİR

  KUŞADASI TOURS'un Sözleşme'yi haksız olarak feshetmesi halinde KUŞADASI TOURS, MÜŞTERİ'nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri MÜŞTERİ'ye iade eder.

  Sözleşme'nin feshi, kayıt edilen müşteri sayısının Paket Turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması, KUŞADASI TOURS her türlü özeni göstermiş olmasına rağmen hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil eden, olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar kara, hava ve deniz taşıyıcılarından kaynaklanan sebepler vb. mücbir sebeplerden ötürü Sözleşme'nin KUŞADASI TOURS tarafından feshi halinde MÜŞTERİ'nin tazminat hakkı doğmaz.

  MÜŞTERİ'nin (özel ürünler hariç olmak üzere) Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 15 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

  MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını KUŞADASI TOURS'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri fesih hükmünde olmakla, yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

  MÜŞTERİ'nin erken rezervasyon gibi özel ürünlerde, Sözleşme'yi hizmetin başlamasından 60 gün öncesine kadar feshetmesi halinde, MÜŞTERİ'ye o ana kadar ödediği ücretin tamamı iade edilir. MÜŞTERİ, Sözleşme'yi 59-31 gün öncesine kadar feshederse hizmet bedelinin %25'ini, 30-15 gün öncesine kadar feshederse %50'sini, 14-7 gün öncesine kadar feshederse %75'ini, 7 günden az bir süre kala feshederse tamamını KUŞADASI TOURS'a ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

  MÜŞTERİ'nin kendisi veya birinci derece akrabalarının rezervasyon anında var olmayan 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü T.C. devlet hastanelerinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, bu maddenin istisnasıdır.

  MÜŞTERİ, hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar hizmeti istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. MÜŞTERİ, tüm fesih/devir taleplerini hizmetin başlangıcından evvel KUŞADASI TOURS'a yazılı olarak sunmakla yükümlüdür.

  MÜŞTERİ'nin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda KUŞADASI TOURS, MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme ve Sözleşme'yi feshetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda MÜŞTERİ'ye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. MÜŞTERİ, hizmet başlangıcından itibaren 24 saat içinde hizmete tekrar iştirak edeceğini bildirir ise, ulaşıma ait hizmet bedellerinden kaynaklanan fark bedelleri MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.

  KUŞADASI TOURS, MÜŞTERİ'ye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında KUŞADASI TOURS hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. MÜŞTERİ, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedelini iade alma hakkına sahiptir.

  6.-SAİR HÜKÜMLER

  Hizmetin Paket Tur olması halinde, Paket Turun eksik ya da hiç verilmemesi halleri 1618 sayılı Yasa'nın 12. Maddesi gereğince sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı, Paket Tur bedeli kadardır. MÜŞTERİ, dilerse masrafı kendisine ait olmak üzere Paket Tur ve/veya konaklama hizmeti başlamadan evvel, kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir.

  İşbu Sözleşme'nin bir veya birden fazla maddesinin herhangi bir nedenle geçersiz sayılması halinde, Sözleşme'nin diğer hükümleri bu geçersizlikten etkilenmeyecek ve yürürlükte kalacaktır.

  MÜŞTERİ, ASTA SEYAHAT ACENTECİLİĞİ TURİZM DANIŞMANLIK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.'nin işletmekte olduğu markalar ve tedarikçileri ve işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; tarafına bilgilendirme yapılmasına onay vermektedir. MÜŞTERİ, verdiği onayı isteyeceği herhangi bir kanaldan iptal etmek isterse KUŞADASI TOURS bilgilendirmeyi sonlandıracağını taahhüt eder.

  İşbu Sözleşme'nin ifasından doğan her türlü uyuşmazlıkta Türk Hukuku uygulanacak ve İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

  Altı (6) madde üç (3) sayfadan ibaret işbu Sözleşme taraflarca detaylı olarak müzakere edilerek iki (2) nüsha halinde imzalanmış olup, imza tarihinde yürürlüğe girecektir.

  ASTA SEYAHAT ACENTECİLİĞİ TURİZM DANIŞMANLIK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ

  3.Vize Bilgileri